REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Co dalej z zabytkowym Pałacem Zamoyskich w Zamościu?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z zabytkowym Pałacem Zamoyskich w Zamościu?
W ciągu ostatnich lat wielokrotnie pojawiały się różne koncepcje dotyczące przyszłości zabytkowego Pałacu Zamoyskich w Zamościu. W dotychczasowych planach jedyną rozważaną funkcją dla pałacu była działalność hotelowa.
Jaki ma być Park Grzegórzecki? Wkrótce konsultacje społeczneartykuł
Pokaż artykuł
Jaki ma być Park Grzegórzecki? Wkrótce konsultacje społeczne
Prezydent Krakowa zaprasza mieszkanki i mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących opracowanej koncepcji zagospodarowania Parku Grzegórzeckiego. Konsultacje odbędą się w dniach 14 kwietnia–8 maja i będą okazją do wspólnej rozmowy o tym, jak park powinien wyglądać i funkcjonować w przyszłości.
Znamy wykonawcę projektu pierwszego odcinka trzeciej linii warszawskiego metraartykuł
Pokaż artykuł
Znamy wykonawcę projektu pierwszego odcinka trzeciej linii warszawskiego metra
Znamy wykonawcę projektu pierwszego odcinka trzeciej linii warszawskiego metra – od Stadionu Narodowego do stacji Gocław. Nową, ośmiokilometrową trasę z siedmioma stacjami, w tym sześcioma nowymi, zaprojektuje konsorcjum ILF Consulting Engineers & Metroprojekt. Budowa linii M3 rozpocznie się w 2028 roku.
Pięciu nowych najemców na działce OKAM po FSO w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Pięciu nowych najemców na działce OKAM po FSO w Warszawie
W ostatnim czasie OKAM zawarł 5 nowych umów na najem powierzchni na terenie nieruchomości przy ul. Jagiellońskiej 88 w Warszawie, po dawnej FSO. Pojawią się tam firmy z branży kurierskiej, jak i z obszaru kolportażu książek, doradztwa inżynieryjnego, podmiot specjalizujący się w rozwiązaniach florystycznych, a także Escape Room. Kontrakty, na łączną powierzchnię 4.850 mkw., zostały zawarte na okres od 1 roku do 5 lat. Jednocześnie trzech dotychczasowych najemców powiększyło posiadaną przestrzeń.
KGHM rozbudowuje infrastrukturę wokół najgłębszego szybu górniczego w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
KGHM rozbudowuje infrastrukturę wokół najgłębszego szybu górniczego w Polsce
W KGHM Polska Miedź S.A. trwają prace związane z budową infrastruktury powierzchniowej szybu GG-1. To największa inwestycja górnicza w Zagłębiu Miedziowym ostatnich lat. Zakończenie aktualnego etapu prac planowane jest na wrzesień 2029 roku. Za realizację inwestycji odpowiada Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. wchodząca w skład Grupy Kapitałowej KGHM.
Modernizacje i retailtainment napędzają rynek handlowy w Polsce [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Modernizacje i retailtainment napędzają rynek handlowy w Polsce [RAPORT]
Właściciele centrów handlowych koncentrują się na modernizacji istniejących obiektów, optymalizacji powierzchni i rozbudowie oferty w oparciu o retailtainment, aby sprostać zmieniającym się oczekiwaniom klientów – wskazuje raport CBRE „2026 Poland Real Estate Market Outlook”. Katalizatorem zmian jest rosnąca zamożność społeczeństwa i silna konkurencja. W najbliższych kwartałach na rynku powierzchni handlowych będziemy też obserwować dalszy rozwój konceptów typu value, które poza parkami handlowymi są również zainteresowane centrami handlowymi.
Podpisano umowę na realizację rozbudowy odcinka drogi krajowej nr 3 w rejonie Polany Jakuszyckiejartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na realizację rozbudowy odcinka drogi krajowej nr 3 w rejonie Polany Jakuszyckiej
Rozbudowa DK3 w rejonie Polany Jakuszyckiej zostanie zrealizowana jako wspólne zadanie GDDKiA i Doln...
Za 3,6 mld złotych w Rybniku powstaje jedna z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Za 3,6 mld złotych w Rybniku powstaje jedna z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie [FILM+WIZUALIZACJE]
W województwie śląskim realizowana jest kolejna wielka inwestycja. W Rybniku powstaje jedna z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie, która już od 2027 roku zapewni dostawy prądu dla aż 2 milionów odbiorców. Projekt realizowany jest przez konsorcjum składające się z firm: Polimex Mostostal oraz Siemens Energy. Dzięki wartości projektu sięgającej około 3,6 miliarda złotych, elektrownia gazowa w Rybniku jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć energetycznych w Polsce. W niedalekiej przyszłości nowy blok gazowo-parowy stanie się ważną częścią systemu energetycznego, łącząc w sobie innowacyjne rozwiązania techniczne z troską o środowisko naturalne.
[mazowieckie] Nowy blok wybuduje Polimex-Mostostal i Hitachi Power Europeartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Nowy blok wybuduje Polimex-Mostostal i Hitachi Power Europe
Przetarg na budowę bloku energetycznego o mocy do 1000 MW na parametry nadkrytyczne został rozstrzyg...
Szwedzki Nexer zwiększy zatrudnienie we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Szwedzki Nexer zwiększy zatrudnienie we Wrocławiu
Kolejna zagraniczna firma z branży IT działająca w stolicy Dolnego Śląska podjęła decyzję o dalszym...
[Aglomeracja Wrocławska] Gigantyczna inwestycja LG Chem Energy pod Wrocławiem artykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] Gigantyczna inwestycja LG Chem Energy pod Wrocławiem
W środę powinna zostać w końcu oficjalnie ogłoszona nowa, gigantyczna inwestycja z branży automotive...
[Polska] Amazon dostępny po polsku. Można już zrobić zakupy w rodzimym językuartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Amazon dostępny po polsku. Można już zrobić zakupy w rodzimym języku
Co prawda wciąż nie ma polskiej wersji serwisu, ale od 19 października można zrobić zakupy w rodzimy...
[Dolny Śląsk] W Lubinie powstanie Lotniczy Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Politechniki Wrocławskiejartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] W Lubinie powstanie Lotniczy Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Politechniki Wrocławskiej
Politechnika Wrocławska po wielu latach przygotowań zrealizuje w końcu swój projekt dotyczący budowy...
[Polska] Deweloperzy będą mogli wynająć Mieszkania dla Młodychartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Deweloperzy będą mogli wynająć Mieszkania dla Młodych
Upubliczniony projekt ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez ludzi młodych ju...
[Polska] Mieszkania do wzięcia od zarazartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Mieszkania do wzięcia od zaraz
Osoby rozważające zakup nowego mieszkania w realizowanym budynku często jedynie na podstawie rzutów...
Na Białołęce jest więcej mieszkań deweloperskich niż w Łodzi!artykuł
Pokaż artykuł
Na Białołęce jest więcej mieszkań deweloperskich niż w Łodzi!
W ostatnim kwartale minionego roku na warszawskiej Białołęce w ofercie deweloperów znajdowało się 2,...
Wrocław: Słowik – osiedle w stylu hygge powstaje na Psim Polu [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Słowik – osiedle w stylu hygge powstaje na Psim Polu [WIZUALIZACJE]
Kłodzki deweloper Eco Scala realizuje na Zgorzelisku trzy inwestycje mieszkaniowe: Dobrego Dnia, Trz...
[Łódź] Pierwsze bistro w Manufakturze – restauracja Szpulka już otwartaartykuł
Pokaż artykuł
[Łódź] Pierwsze bistro w Manufakturze – restauracja Szpulka już otwarta
Dlaczego „Szpulka”? Bo tekstylnie, po łódzku, na okrągło i szybko. W taki sposób charakteryzują miej...
[wielkopolskie] Osiedle Słoneczne w Brodowie na finiszuartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] Osiedle Słoneczne w Brodowie na finiszu
Dobiega końca I główny etap realizacji Osiedla Słonecznego w Brodowie. Na terenie 5 ha powstanie pon...
Francuski inwestor kupił działkę przy ul. Srebrnej w Warszawie. Co na niej powstanie?artykuł
Pokaż artykuł
Francuski inwestor kupił działkę przy ul. Srebrnej w Warszawie. Co na niej powstanie?
Doszło do jednej z najciekawszych i największych transakcji na rynku nieruchomości inwestycyjnych w Warszawie i Polsce w tym roku. Po 9 latach udało się w końcu sprzedać działkę przy ulicy Srebrnej w centrum stolicy.
REKLAMA